Смайлик
Одні й ті ж емоції іноді записуються різними смайликами, деякі смайли функціонують лише у вузькому колі людей. Але є смайли, які поширені повсюдно і мають усталений запис. Часто вони уже вбудовані в інтернет-програми та мобільні телефони, і при виведенні на екран текстові смайли автоматично заміняються на відповідні графічні зображення.Смайл Значення Графічне зображення Смайл Значення Графічне зображення Смайл Значення Графічне зображення
:-) або :) усмішка, щастя :-( або :( сум, депресія, не весело ;-) або ;) підморгування
:-D сміх :-P або :P показувати язика :-* поцілунок
:-O або
=-O здивування, шок :-[ зашарівся, почервонів :'( плач
O:-) ангел ]:-> або >:) дідько, диявол 8-) або B-) в окулярах, крутий
>:O або
>:( розлючений :-X стулені губи, обіцянка мовчати :-| не розумію, чекаю
:-! нудота, відраза :-@ кричати в гніві, розгніваний @}->-- троянда
:'-) сльози радості, посмішка крізь сльози %) плутанина, сум'яття; божевільний :*) напідпитку
Для спрощення набору символ носа «-» часто опускають. Наприклад, пишуть просто :) або :(. У чатах смайли часто скорочують до символа, яким позначається рот: ), (, D. Нерідко цей символ повторюється, кількість знаків при цьому відповідає силі емоції: )))), (((((, DDDDD. Такі повтори зустрічаються й при використанні повної версії смайлика, наприклад: :))), :-))).
Замість двокрапки іноді використовують знак рівності, що символізує широко розкриті очі (як в мультфільмах), «носа» при цьому зазвичай не ставлять: =) замість :). Іноді смайли записують очима в інший бік, тобто (-: або ):. Значення смайлів від цього не змінюється.